Věžový vodojem v Ohrazenici

V obci Ohrazenice v Českém ráji tvoří dominantu 30 metrů vysoký věžový vodojem, který tvarem připomíná trofej pro fotbalového mistra světa. Podoba věže se dá vyložit také jako tryskající voda ze země, která si nahoře hraje s kuličkou.

Stavba slouží nejen jako vodárenská věž pro Ohrazenice a okolí, ale příležitostně se otevírá veřejnosti jako rozhledna. Vodárenská koule má osm metrů v průměru a její celková kapacita je sto osmdesát tisíc litrů vody. Třicetitunovou nádrž drží na vrcholu nosníky ve tvaru bumerangů.

Tento projekt byl pro nás velkou výzvou, jelikož se jednalo o stavbu, která snad u nás ještě nebyla projektována/realizována. Jednalo se o opláštění primární ocelové koule fasádním obkladem z tabulí Titan Zinek. Tato stavba dokonce získala 2. místo v anketě Cena veřejnosti mezi padesáti stavbami v soutěži Karla Hubáčka – Stavba roku 2020 Libereckého kraje.

Spolupráce mezi firmou ILTEGRO a firmou FACIATA byla vždy bezproblémová, projekt by zpracován kvalitně, přehledně a technicky správně a komunikace byla vždy vstřícná.

Další projekty

Valeo v Rakovníku

Jedná s o novou výstavbu haly firmy VALEO v Rakovníku, která je složená ze sendvičových panelů a modulárního systému Q-BISS, který se vyznačuje větší technickou náročností.

Nemocnice nové generace v Bratislavě

Výstavba nemocnice je navržená na „zelené louce“, v lokalitě Bory v Bratislavské. Vlastní objekt nemocnice je navržen jako monoblok, šestipodlažní, s horizontálně oddělenými provozy. Objekt má jedno podzemní, čtyři plnohodnotné nadzemní…

Alzheimer centrum v Ostravě

Výstavba samostatně stojícího objektu rozděleného na jednopodlažní ubytovací část a dvoupodlažní administrativně-technickou část. Alzheimer centrum je v Ostravě a fasáda je tvořena perforovanými kazetami.