Fotovoltaické a solární fasády

Dokážeme Vám navrhnout fotovoltaickou/solární fasádu s ohledem na design a technické řešení. V rámci designu Vám navrhneme členění fasády v různých variantách s ohledem na velikost systému. Panely systému mohou být nainstalovány jak na novostavbách, tak i na rekonstruovaných budovách. Stěnové panely jsou zvláště vhodné pro komerční, průmyslové, skladové a logistické budovy. Panely na fasádě budovy, jsou jasnou vizitkou vztahu a povědomí o životním prostředí společnosti, která budovu vlastní, či využívá.

Víte jaký je rozdíl mezi fotovoltaickou a solární fasádou?

Fotovoltaické panely jsou instalovány pro přeměnu slunečního záření na elektřinu, zatímco solární panely přeměňují sluneční záření na teplo. To je důvod, proč si tato řešení vzájemně nekonkurují. Místo toho se mohou vzájemně doplňovat.

Fotovoltaická fasáda

Tento trend fasád se teprve v ČR rozbíhá a v době energetické krize se přímo nabízí. Fotovoltaické fasády jsou poněkud opomíjené, jejich instalace však rozhodně stojí za zvážení. Jsou to stěny s dlouhou životností a neviditelnou silou, které vyrobí dostatek energie pro celý váš objekt. Samozřejmostí je cenová kalkulace, včetně uvažované doby návratnosti.

Solární fasáda

Díky přeměně sluneční energie se tyto panely hodí zejména pro ohřev vody v objektu a není nutno je instalovat pouze na slunnou jižní stranu, mohou být i z východu či západu. V létě zabraňují přehřívání objektu, v zimě dokážou výrazně posunout rosný bod mimo zdivo. Zamezí tím i kondenzaci a tvorbě vlhkosti, a tedy nepříjemných plísní v objektu. Solární fasády jsou vhodné pro celou škálu menších i větších budov.

Ukázkový příklad

Plocha fotovoltaické fasády: zhruba 50 m2 může poskytnout výkon až 11 kWp. K tomu by bylo zapotřebí 25 ks panelů. Uvažujete o fotovoltaické fasádě? Pokud ano neváhejte nás kontaktovat.